Deadzone 3 Edycja Starter - Poradnik Zakupowy

19.09.2021

Trzecia edycja Deadzone stała się faktem. Lada chwila do sklepów trafi nowy starter, podręcznik z zasadami nowe akcesoria oraz nowe kompozycje modeli.

To świetna okazja aby wejść w hobby i tego bitewniaka.  Na temat samej specyfiki gry będziemy rozpisywać się w oddzielnym artykule natomiast teraz chcielibyśmy się podzielić z wami naszymi przemyśleniami bardziej od strony zakupowej.

Czy warto kupować nowy starter do Deadzone?

Oczywiście, że warto bo to świetna gra, rzućmy jednak okiem na zawartość i upewnijmy się, że jest to świadomy wybór.

W Deadzone tereny i przeszkody odgrywają kluczową rolę a nie stanowią jedynie tło do rozgrywki. Nasi żołnierze wchodzą do budynków, strzelają z dachów, kryją się w zakamarkach, korzystają z przejść, zjeżdżają po pochylniach korzystają z mostów, atakują poszczególne piętra budynków i robią w zasadzie wszystko co można robić na polu bitwy. Z tego względu warto korzystać z terenów przeznaczonych bezpośrednio do tej gry, produkowane przez Mantic Games. Są one odpowiednio wystandaryzowane i pasują do pól na planszy/polu bitwy, pozwalają na umieszczanie jednostek na piętrach, mają różne kształty a co najważniejsze – można je przebudowywać ponieważ system konektorów pozwala montować i rozmontowywać ściany budowli bez użycia kleju. I ten element startowy startera jest bardzo mocny! W zestawi dostajemy mnóstwo części które pozwolą na stworzenie różnorodnego pola bitwy z piętrowymi budynkami, przeszkodami i zasłonami. Zakup takiego pakietu terenów jak ten w starterze to wydatek około

Pytanie dodatkowe: czy można grać bez terenów, w zasadzie tak jednak przyjemność z rozgrywki będzie mierna i nie pozwoli w pełni wykorzystać możliwości wielu jednostek dostępnych w grze.

2 – Modele i Drużyny

W starterze znajdziemy dwie bandy

GCPS

 Dość generyczna, futurystyczna armia ludzkości. Zawodowi żołnierze, uzbrojeni w nowoczesną broń palna oraz ciężki sprzęt. Na stronie producenta przeczytamy że na tą bandę składa się 10 modeli troopers oraz GCPS Hero. Inaczej mówiąc 10 szeregowców i dowódca. Jest to dobra baza do której w późniejszym czasie warto dodać  bardziej zróżnicowane jednostki jak zespoły wsparcia z ciężkim karabinami czy moździerzami czy bojowego mecha klasy Strider. Podobny zestaw modeli który znajdziemy w starterze, poza nim kosztowałby ok. 100zł.

Veer-myn

To są Ci źli w starterze. Mają przewagę liczebną i dwa grube szczury!

10 x Nightcrawlers to odpowiedniki GCPS Troopers do tego dostajemy 2 x Nightmares czyli dwie szczurze bestie które są groźnym przeciwnikiem potrafiącym bardzo skutecznie walczyć wręcz, na koniec dowódca bandy Pack Leader. Taki zestaw poza starterem to wydatek około 130zł-150zł.

3 Mata do gry

Plansza do gry w Deadzone jest niezwykle istotna, podzielona na 64 kwadratowe pola o wymiarach 3x3 cale każdy. Starter zawiera matę o gry wykonaną z Papieru. Warto jednak jak najszybciej wymienić ją na Neoprenową matę wysokiej jakości ponieważ ta znajdująca się w starterze może szybko ulec uszkodzeniu podczas przesuwania jednostek i kolejnego składania i rozkładania, nie wspominając o walorach estetycznych! Trudno wycenić papierową matę jednak neoprenowa mata to wydatek rzędu 120-130złotych, producent proponuje nam dwa wzory maty, warto się w nią zaopatrzyć jak najszybciej ponieważ Mantic Games często cierpi na braki towarowe tego rodzaju akcesoriów!

4 Akcesoria

Kostki k8, istotny dla gry jednak nie wyróżniający się element startera 8 kostek ośmiościennych z powodzeniem jesteśmy w stanie kupić luzem a cen wahają się od 50groszy do kilku złotych za sztukę.

Kostki Deadzone – specyficzne dla tego systemu i niezbędne dla przebiegu rozgrywki, poza starterem kosztują około 40złotych.

5 Podręczniki

W nowej edycji Deadzone dostajemy do dyspozycji dwa podręczniki: podręcznik z zasadami gry oraz oraz podręcznik z profilami jednostek. Podręczniki można kupić jako zestaw ze znacznikami kartonowymi. Rozdzielenie podręczników ma w przyszłości ułatwić uaktualnianie jednej lub drugiej książki bez potrzeby wymiany całości podręcznika. Podręczniki poza starterem to wydatek 170zł-180zł.

Podsumowanie

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji grać w Deadzone, wtedy starter jest świetną opcją aby szybko wskoczyć w system. Starter do Deadzone jest trochę jak gra planszowa, znajduje się w nim wszystko bez potrzeby rozszerzania zestawu o kolejne elementy – po rozpakowaniu i złożeniu elementów można od razu cieszyć się grą.

Jeśli natomiast posiadasz już treny i modele do gry, rozważ w pierwszej kolejności zakup zestawu podręczników ponieważ modele i tereny z poprzedniej edycji są kompatybilne z nową edycją i są w 100% grywalne.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl